Kim Budanaa?

Budanaa, Ender Et  adı altında 40 yılı aşkın süredir sektörde hizmet vermektedir.  Esas amacımız çiftliğimizde yerli besisini gerçekleştirdiğimiz büyükbaş hayvanlarımızı sizlere aramıza kimseyi sokmadan çiftliğimizden yola çıkıp sofralarınıza getirmek, özetle işin mutfağından sizin mutfağınıza getiriyoruz. 

  Sektörde et toptancısı olarak bilinen ‘Ender Et Gıda Tekstil Sanayi’ çok bilinen markalara et temini sağlamaktadır. Artan ihtiyaçlar ve et kalitesini artırma hedefleri doğrultusunda 2000’li yıllarda Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde büyükbaş hayvancılık bazında çiftliğini kurmuştur. Yine talepler ve yüksek kalitede ürün alma arzusuyla kendi çiftliğini büyütmüş ve kendi tarlasını besicilik ihtiyaçları doğrultusunda (arpa, buğday, yonca, mısır) ekmeye başlamıştır. Ayrıca inek yetiştiriciliği de yapmakta olan çiftliğinde sütçülük hizmeti de vermektedir, yine peynir üreticilerine süt üretimi sağlamaktadır. Sütçülük anlayışının gerekliliğiyle buzağı yetiştirmeye başlamış kendi yerli üretim anlayışını çiftliğinde bir adım daha öne geçmiştir.

Budanaa, üreticiden tüketiciye direkt hizmet verme hedefiyle burada yer almaktadır.

Çiftlik; Budanaa çiftliğinde yerli besi hayvanlarımız yer almaktadır, süt inekleri, Danaa, düve ve buzağılardan oluşan çiftlik nüfusu ile sürekli olarak hizmet sağlamaktadır.

Tarım: Budanaa kendi çiftlik hayvanlarına yem sağlamak amacıyla 1. Sınıf Tarım Kredi Kooperatifi onaylı tohumlarını kullanarak tarlasında ekim yapmaktadır.

Sütçülük; Budanaa çiftliği bünyesinde buzağı yetiştiriciliğimizin bir getirisi olarak peynir fabrikalarına günlük yüzlerce litre süt sağlamaktadır.

Besicilik Anlayışımız; Budanaa,  hayvanlarının doğal beslenmesine önem vererek piyasada ki bozulan yapıda farkını gösteriyor. Doğal alanlarında otlaması için yılın belirli dönemlerinde hayvanlarını merada da otlatıyor. Ek olarak; saman, buğday, yonca, mısır küspesi, slaj, ve arpa vb. oluşan gıdaları özel mikserinde karıştırıp besleme işlemini gerçekleştiriyor, ve bu tüm karışımı özel dengelenmesi yaparak besiciliğe devam ediyor. İnek masajı?

Veterinerlik; Aynı zamanda ‘Ender Et’ yöneticimiz olan Veteriner Hekim Esra Dumanlı tarafından düzenli olarak gıda sertifikaları alınmakta ve Veteriner Hekimimiz tarafından işleme merkezimiz kontrol altında tutulmaktadır.